Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zawyją syreny

30 sierpnia 2016

     Informujemy, iż w dniu 1 września 2016 r. (czwartek) o godz. 12:00 zostaną włączone syreny alarmowe  na 1 minutę – sygnał ciągły. Włączenie syren będzie jednocześnie treningiem Systemu Wykrywania i Alarmowania w celu sprawdzenia stanu technicznego urządzeń alarmowych.

Czytaj więcej o: Zawyją syreny

Interdyscyplinarne spotkania ze sztuką w Krainie Rumianku

25 sierpnia 2016

Dożynki Powiatowe 2016

19 sierpnia 2016

Informacja dla hodowców trzody chlewnej dotycząca afrykańskiego pomoru świń

16 sierpnia 2016

    W związku z kolejnymi ogniskami afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie woj. podlaskiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Parczewie informuje hodowców trzody chewnej o istniejacym zagrożeniu oraz udziela porad jak rozpoznać i zapobiegać afrykańskiemu pomorowi świń oraz w przypadkun podejrzenie wystąpienia jak należy postępować.

Dariusz Suchodolski
Czytaj więcej o: Informacja dla hodowców trzody chlewnej dotycząca afrykańskiego pomoru świń

Sitno i Tomaszów wygrywają w Wierzbicy. Powiat Parczewski na 5 miejscu, a gmina Dębowa Kłoda na 6.

8 sierpnia 2016

     Ach! Co to były za Igrzyska! Po raz kolejny Wójt Gminy Wierzbica wraz z całym sztabem ludzi pomagających stanęli na wysokości zadania i wraz z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Lublinie zorganizowali niezapomnianą imprezę. Podkreślało to wielu uczestników zarówno startujących jak i obserwujących to co działo się wczoraj na wspaniałych obiektach sportowych w Wierzbicy. Ponad 1000 uczestników wystartowało w konkurencjach za zwycięstwa w których rozdano 98 pucharów, 45 kompletów medali. Rywalizacja i zabawa był przednia, jak zawsze dużo emocji było w zawodach piłkarskich, przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn, siatkówce plażowej, oraz w konkurencjach indywidualnych.

     Po raz kolejny siłę pokazali reprezentanci Gminy Sitno i Powiatu Tomaszów Lubelski, którzy startowali tak skutecznie, że stanęli na zakończenie na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji gmin i powiatów.  Reprezentacja powiatu Parczewskiego zajęła wysokie 5 miejsce, a gmina Dębowa Kłoda 6.  Są to najlepsze nasze wyniki w ostatnich latach.

Czytaj więcej o: Sitno i Tomaszów wygrywają w Wierzbicy. Powiat Parczewski na 5 miejscu, a gmina Dębowa Kłoda na 6.