Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Oddali cześć pomordowanym w Białce

8 grudnia 2016

     W grudniową środę w Białce -gmina Dębowa Kłoda odbyły się uroczystości upamiętniające pomordowanych w 1942 roku mieszkańców tej wsi.
     Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą koncelebrowaną przez ks. prałata Tadeusza Lewczuka.
     W tegorocznych obchodach uczestniczył Adam Domański wicestarosta parczewski oraz Tadeusz Sławecki dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
     Zaproszeni goście ora mieszkańcy gminy Dębowa Kłoda przeszli pod pomnik upamiętniający pomordowanych mieszkańców Białki, aby oddać im cześć i złożyć wiązanki kwiatów.

fot. GOK Dębowa Kłoda, tekst: E. Rudkowska
Czytaj więcej o: Oddali cześć pomordowanym w Białce

Mobilne Punkty Informacyjne

8 grudnia 2016

     W ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich konsultanci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odwiedzają poszczególne gminy regionu.
     Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia różnych inicjatyw z funduszy Unii Europejskiej oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.
     W dniu 16.12.2016 r. konsultant będzie do dyspozycji mieszkańców powiatu parczewskiego od godziny 11.00 – 13.30, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Parczewie.
Osoby zainteresowane funduszami europejskimi będą mogły skorzystać z ich wiedzy.

Czytaj więcej o: Mobilne Punkty Informacyjne
Powiększ zdjęcie

II Mikołajkowy Turniej o Puchar Starosty Parczewskiego

8 grudnia 2016

     W sobotę 3 grudnia 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Parczewie odbył się II Mikołajkowy turniej tenisa ziemnego o Puchar Starosty Parczewskiego.
     Do rywalizacji przystąpili: Pawłowski Kamil z Międzyrzeca Podlaskiego., Supruniuk Leszek z Łomaz, Sawczuk Tomasz z Berezy, Osipiuk Rafał z Wisznic, Wójciuk Jerzy z Parczewa, Dokudowiec Marek z Tyśmienicy i Dąbrowski Damian z Parczewa.
     Po losowaniu utworzono dwie grupy, w których zawodnicy grali „każdy z każdym”.
     Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1. Osipiuk Rafał
2. Pawłowski Kamil
3. Dąbrowski Damian
4. Sawczuk Tomasz
     Zwycięscy otrzymali Puchar Starosty oraz upominki z powiatu parczewskiego.

Tekst i foto: Artur Saczuk
Czytaj więcej o: II Mikołajkowy Turniej o Puchar Starosty Parczewskiego

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

6 grudnia 2016


Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
od godz 7.30 dnia 07.12.2016
do godz 7.30 dnia 10.12.2016

IMGW
Czytaj więcej o: Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Nabór wniosków w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III ” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2017

6 grudnia 2016

     Informujemy, że Powiat Parczewski wstąpił w rolę realizatora „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2017 zatwierdzonego do realizacji przez Zarząd PFRON.
Szczegółowe informacje na temat programu oraz wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej PFRON; www.pfron.org.pl/programy i zadania PFRON/ /Programy i zadania realizowane obecnie /Program wyrównywania różnic między regionami III/.
Projekty składa się w jednostkach samorządu terytorialnego, a następnie jednostka samorządu terytorialnego składa do PFRON wystąpienie w sprawie uczestnictwa w realizacji programu, zawierające m.in. opis tych projektów, które przez jednostkę samorządu terytorialnego zostały wybrane do dofinansowania ze środków PFRON.

Czytaj więcej o: Nabór wniosków w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III ” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2017