Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

UWAGA PRZEWOŹNICY DROGOWI OSÓB

26 września 2016

     W związku z upadłością PKS Włodawa i braku połączenia komunikacyjnego z Parczewem, Starosta Parczewski informuje, iż od dnia 1 października 2016 r. istnieje możliwość uruchomienia linii komunikacyjnych dla obsługi pasażerów na trasach Parczew – Sosnowica i Parczew - Podedwórze. Połączenia z tymi miejscowościami mogą być ujęte do linii przebiegających przez te miejscowości. Informacje w powyższej sprawie można uzyskać w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Parczewie, tel. 83 355 15 72 lub  e-mail komunikacja@parczew.pl

Jan Najs
Czytaj więcej o: UWAGA PRZEWOŹNICY DROGOWI OSÓB

Październik miesiącem walki z rakiem piersi! Zbadaj się w mammobusie!

22 września 2016

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Może miesiąc walki z rakiem piersi okaże się dla pań odpowiednim czasem do zgłoszenia się na badanie, pomoże przełamać lęk i zyskać spokój o swoje zdrowie?

Czytaj więcej o: Październik miesiącem walki z rakiem piersi! Zbadaj się w mammobusie!

IV REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

21 września 2016

Nabór do projektu "Akacja Aktywizacja - YEI"

16 września 2016

Fundacja „Fundusz Inicjatyw” zaprasza do udziału w projekcie "Nowy start"

15 września 2016